Uzņēmums jūt atbildību nodrošināt drošu darba vidi, kur uzmanība tiek pievērsta ne tikai tam, lai negadījumi nenotiktu tikai darba vietā, bet arī ārpus tās.
Nodrošinot sastatņu montāžas darbus, esam pieraduši ņemt vērā sekojošo:
• Pretkritienu aizsardzību gan montāžas laikā, gan arī sastatņu izmantošanā
• Sastatņu komponentu masu un vadāmību
• Nestspēju un stabilitāti
• Lietošanas ergonomiku.
Ir svarīgi izvēlēties sastatnes ar pēc iespējas vieglāko materiālu.
Kad sastatnes vai laika apstākļu aizsargs (plēve) tiek izjaukts / noņemts un iespējamā kritiena augstums ir divi vai vairāk metri, darbinieki tiks pasargāti no nokrišanas zemāk.
Vispirms, montējamās sastatnes jāizvēlas tā, lai galvenā barjera jau būtu uzstādīta pilnīgi vai daļēji, kad kāds no montētājiem ceļas uz augstāku līmeni.
Otrkārt, vajadzētu izmantot arī pagaidu margu sistēmu.
Un visbeidzot – pretkritiena aizsardzības nodrošināšanas ir sasniedzama, darbiniekam izmantojot individuālo aizsardzības inventāru.
Zīmes un apzīmējumi tiek izmantoti darbavietā, lai nodotu informāciju darbiniekiem un apmeklētājiem būvlaukumā. Spējai pārvietoties vai orientēties pa darbavietu pastāvīgi un droši, lai spētu izpildīt uzdotos uzdevumus, var būt izšķiroša nozīme darbinieka produktivitātei darbā.
Ir virkne dažādu zīmju, kas atļauj droši pārvietoties pa būvlaukumu. Brīdinājuma un drošības zīmes ir ideālas, kad jāstrādā ar sastatnēm – tās dod skaidrus norādījumus un palīdz izvairīties no negadījumiem sastaņu montāžas zonās.
Sastatņu montāžas un laika apstākļu aizsardzības materiāls vienmēr tiek uzmanīgi pārbaudīts pirms katras izmantošanas reizes. Materiāli un komponentes ar drošību saistītiem defektiem netiek izmantoti.
Šādi defekti iekļauj:
• Bojātas komponentes;
• Komponentes ar rūsu vai koroziju
• Un koka materiāli ar puvi, deformāciju vai plaisām.
Mēs nodrošinām regulāras pārbaudes, lai garantētu, ka materiāli var izturēt iespējamo slodzi. Tas pats attiecas arī uz fasādēm un citām struktūrām, pie kurām tiek piestiprinātas sastatnes. Sastatnes ir jāvar droši samontēt un izmantot noteiktajā vietā.
Vispirms ir jāpārbauda, vai ēkas daļas vai citas struktūras, pie kurām tiks piestiprinātas sastatnes, būs pietiekami izturīgas un stabilas.
Ir īpaši svarīgi to pārbaudīt, ja sastatnes tiek stiprinātas pie ķieģeļu sienas. Ir svarīgi, ka ir skaidrs, kā tiek veikta sastatņu salikšana un izjaukšana, lai pēc iespējas samazinātu krišanas risku, piemēram, zinot, kur vajadzētu piestiprināt pretkritienu ekipējumu šādās situācijās.
Tāpat arī ir svarīgi, ka speciālie izmantošanas ierobežojumi, piemēram, maksimālās vertikālās vai horizontālās slodzes, ir precīzi norādītas instrukcijās.
Atgriezties uz jaunumiem